Перш ніж розглядати методи відновлення нігтів, спочатку потрібно вивчити будову нігтьової пластини. Зростання нігтя починається біля його кореня, що складається з клітин епітелію. Коренева частина прихована і виступає лише у вигляді невеликої білої ділянки – лунки. Сам ніготь складається з кератину, крім цього в нігтьовій пластині міститься жир і вода, завдяки цьому ніготь має блиск та еластичність. Чим більше в організмі сірки – тим щільніше кератин у волоссі та нігтях.
Якщо з раннього дитинства нігті не міцні, то навряд чи вдасться їх зміцнити природним шляхом, підійде лише нарощування. Якщо ж нігті були міцні, але через якісь фактори стали м'якими і ламкими, то такі нігті можна відновити. Необхідно визначити яких вітамінів та речовин не вистачає та ввести їх у раціон. За станом нігтів можна визначити, чи є проблеми зі здоров'ям.
Основні причини пошкоджень нігтьової пластини:
1. Стрес. Часто через нервові розлади, переживання і стреси випадає волосся і розшаровуються нігті.
2. Коротка довжина матриксу. Від цього показника залежить товщина нігтьової пластини, чим довше матрикс – тим міцніше ніготь.
3. Частий контакт із засобами для миття посуду та іншою «хімією».
4. Вегетосудинна дистонія – це синдром холодних рук та ніг. Близько половини населення планети страждають на це захворювання, яке характеризується поганим кровопостачанням кінцівок, що заважає нормальному харчуванню нігтів і уповільненню росту. Для того щоб відновити баланс потрібно регулярно робити масаж ступнів і рук.
5. Нарощування та видалення нігтів повинен проводити лише професіонал.
Трапляється так, що майстер не відмочує матеріал і знімає його з верхніми лусочками нігтьової пластини, що стає причиною мікротріщин та пошкоджень. Коли відбувається застигання акрилу та гелю на нігті цей процес називається адгезією. Матеріал проникає у верхній шар нігтя, чим старший ніготь, тим він пористіший, відповідно матеріал проникає ще глибше.
Щоб відновити нігтьову пластину потрібно не перешкоджати її зростанню, а стимулювати його. Якщо нігті ламкі та м'які, необхідно постійно їх зрізати. Для повного відновлення необхідно чимало часу та терпіння, оскільки один міліметр нігтя відростає за тиждень, а повна регенерація – за 3-4 місяці. На ріст нігтя може вплинути гормональний збій. Зростання може уповільнитися внаслідок звички гризти нігті, суворої діти та частого друкування на клавіатурі.
Салон краси «Фея» пропонує якісний манікюр у Вінниці, процедури відновлення нігтів та багато інших послуг.